PostHeaderIcon Kutnohorské stovky a šedesátky

Mladí hasiči z Kutnohorska mají za sebou další ze sérií soutěží. V neděli 28.dubna se na kutnohorském atletickém stadionu uskutečnila soutěž v běhu na 60 m překážek mladých hasičů, které v tentýž den předcházely ještě běhy na 100 m překážek a disciplíny dorostu.

Hned v ranních hodinách se začalo štafetou 4×100 m dorosteneckých družstev. Na startu se představilo jedno družstvo dorostenců, dvě družstva dorostenek a dvě smíšená družstva. Nejrychlejší štafetu 4x100m předvedlo družstvo dorostenců z Uhlířských Janovic. Po doběhání štafet se rozběhly závody na 100m překážek a dorostenecký dvojboj. Na trati se představilo hned několik kategorií. Muži, ženy, dorostenky i dorostenci.

Mezi ženami byla nejrychlejší Markéta Reznerová z SDH Uhlířské Janovice. Mezi muži to pak byl především souboj HZS Kutná Hora. Z tohoto souboje vyšel nakonec vítězně Jan Vyhnánek před Martinem Viktorou a Milošem Ježkem. Svými časy v disciplíně 100 m s překážkami se nedali zahanbit ani dorostenci a dorostenky. Nejrychlejší dorostenkou byla Vendula Bílková a nejrychlejším dorostencem Jakub Vyhnánek.

Dorost v kategorii jednotlivců čekal krom běhů na 100 m překážek ještě dvojboj (tj. 100m s proskokem okna a přenosem RHP) a všichni pak ještě otestovali své znalosti v testu požární ochrany.

V kategorii jednotlivců jsou tři věkové skupiny. Mladší, střední a starší dorost. Vítězové jednotlivých skupin posupují na krajské kolo. Vítězi v kategorii dorostenci jednotlivci se stali Michal Rezner, Vlastimil Trnka a Karel Klečka. Mezi dorostenkami pak kombinaci nejrychlejších běhů a nejlepších znalostí předvedla děvčata Sára Klatková, Vendula Bílková a Hana Němcová.

V odpoledních hodinách se na dráze předvedli mladí hasiči v disciplíně běh na 60 m překážek. Soutěž se započítává do celkového hodnocení hry Plamen, přičemž u družstev starších se započítává pět nejrychlejších časů a u mladších družstev a u přípravky pak tři nejrychlejší časy.

Nejrychlejší časy ve starší kategorii předvedli Vlastimil Trnka a Nela Bížová reprezentující SDH Uhlířské Janovice. V mladší kategorii zvítězili Matěj Mašek z Uhl. Janovic a Nela Kobiánová ze Záboří nad Labem. Nejmladší kategorii, přípravka, pak ovládl Vašík Vondráček z Uhl. Janovic.

Celkové vítězství v součtu za družstva pak ve všech kategoriích vybojovala družstva SDH Uhlířské Janovice, které si těmito vítězstvími navýšila svůj bodový náskok před posledními dvěma disciplínami hry Plamen.

O celkové vítězi s právem postupu na krajské kolo hry Plamen v kategorii starších i nejlepších týmech z kategorie mladších a přípravky rozhodne poslední soutěž, která se koná v neděli 26.5. v Církvici. Soutěžní družstva se utkají v požárním útoku a mladší a starší i v požárním útoku CTIF.

Míša Vondráčková

Okresní kolo_KH

Vysledky_KH

Komentáře jsou uzavřeny.

Kontakt
OSH Kutná Hora
Lorecká 465
284 01 Kutná Hora

IČ: 652 48 635

E-mail: osh.kutnahora@seznam.cz
Tel : 607 905 479

Kalendář událostí
Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Nadcházející události
  • Nejsou žádné události.