PostHeaderIcon Krajská soutěž v požárním sportu v Kutné Hoře

O víkendu 15. a 16.6.2019 se konalo na kutnohorském atletickém stadionu Olympia krajské kolo v požárním sportu, o dvě postupová místa v každé kategorii mezi sebou bojovalo 12 družstev mužů a 12 družstev žen (vítězové okresních kol Středočeského kraje). Soutěže se zúčastnilo i 9 mužstev HZS. Za muže za náš okres soutěžili kluci z SDH Církvice u Kutné Hory, za ženy SDH Uhlířské Janovice a za HZS příslušnící HZS Kutná Hora.
Soutěž byla tradičně rozdělena do dvou dnů, v sobotu se soutěžilo v běhu na 100 metrů překážek (osm závodníků běhá, počítá se šest časů) a štafetě 4 x 100 metrů a v neděli v královské disciplíně požárním útoku. Církvičtí v součtu všech disciplin obsadili poslední 12. místo (100 m překážek – 11. místo, štafeta  10. místo, PÚ – 12. místo). Muži HZS Kutná Hora vyhráli všechny disciplíny (navíc výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku) a po čtvrté za sebou ve své kategorii vyhráli.
Janovické ženy se již tradičně postupně zlepšovaly. Po stovkách figurovaly až na 11. místě, štafeta časem 74,38 stačila na 9. místo. První pokus požárního útoku a výborný čas 25,51 s! Ze všech dalších pokusů je překonaly jen pozdější vítězky Z SDH Písková Lhota. Celkově pak 8. místo.
Cinklo to! Na domácí půdě! Gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za reprezentaci okresu.
                 3. místo – Kolín

Krajská soutěž není jen o závodnících, ale i o rozhodčích, technické četě, caterigu, divácích, sponzorech a spoustě dalších lidech, bez kterých by se neuskutečnila. Malým zadrhelům se nikdy nevyhnete, ale soutěž klapala celý víkend a ještě před ním jako na drátkách. Všem DĚKUJEME za pomoc a čas, který věnovali hasičům!