Příspěvky v kategorii ‘Aktuality’

PostHeaderIcon Záchrana na Vysoké

V sobotu 13. 4. 2019 od 14.00 hodin (po ukončení akce Jarní běh na rozhlednu Vysoká) uspořádalo Okresní sdružení hasičů Kutná Hora pro dobrovolné hasiče praktickou odbornou přípravu zaměřenou na nácvik poskytování první pomoci při dopravních nehodách a při pádu stromu na osobu v lesním porostu.Odborné přípravy s názvem Záchrana na Vysoké, která se konala u rozhledny Vysoká nedaleko obce Miskovice, se zúčastnilo celkem 27 dobrovolných hasičů z šesti hasičských sborů, a to konkrétně z SDH Šebestěnice, Záboří nad Labem, Žehušice, Nové Dvory, Močovice, Malín a Červený Hrádek. Akci lektorovali profesionální hasiči z ÚO HSZ Kutná Hora a záchranáři z Asociace dobrovolných záchranářů, z.s., kteří poskytli účastníkům akce nejprve základní teoretickou průpravu (zajištění místa nehody, průzkum, zajištění základních životních funkcí včetně resuscitace, celkové vyšetření, anamnéza, terapie) a poté metodicky asistovali jednotlivým družstvům při modelových zásazích na dvou stanovištích (dopravní nehoda se třemi zraněnými ve vozidle a pád stromu na osobu a její zranění), která si všechna zúčastněná družstva postupně prošla a vyzkoušela si v praxi záchranné práce včetně použití konkrétního zdravotnického materiálu (např. škrtidlo, krční límec) a dalších pomůcek. Profesionální hasiči a záchranáři ihned po ukončení nácviku zásahu na každém z uvedených stanovišť poskytli účastníkům odborné přípravy zpětnou vazbu tím způsobem, že činnost družstva vyhodnotili a upozornili na případné nedostatky či možnosti zlepšení. OSH Kutná Hora všem zúčastněným družstvům vystaví certifikát o absolvování uvedené přípravy, který může být využit i v rámci dokumentace povinné odborné přípravy členů jednotek požárních ochrany. Celkově lze uvedenou akci vyhodnotit jako úspěšnou a velice užitečnou, a to zvláště pro jednotky kategorie JPO V, které mají méně praktických zkušeností se zásahy v obdobných situacích.
 
Za pomoc se zajištěním akce děkujeme HZS Kutná Hora a Asociaci dobrovolných záchranářů, z.s.

JUDr. Štěpán Brunclík

 

PostHeaderIcon Krajské kolo v PS – žádost o pomoc

Vážení kolegové,

ve dnech 15. a 16. června proběhne v Kutné Hoře krajské kolo v požárním sportu.

Obracíme se na Vás se žádostí o pomoc při zajištění této akce.

Hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou tuto akci zabezpečit.

Přivítáme jak ženy i muže, k zajištění pomocných prací – nebude to nic náročného.

Vždy by se jednalo o časový rozsah so/ne cca 7 – 17 hod. a závěrečný úklid stadionu v neděli cca 16 – 18 hod.

Předpokládáme, že bychom dobrovolníky rozdělili na sobotní, nedělní a úklid.

Prosím zájemce o nahlášení na OSH do 15.5. 2019.

Pro pomocníky připravíme jako poděkování posezení s rautem ve 3/4 tohoto roku.

Děkujeme

Jaroslav Dušek
starosta OSHKH

PostHeaderIcon Jarní běh na rozhlednu Vysoká

Okresní sdružení hasičů Kutná Hora upořádalo další jarní běh na rozhlednu Vysoká. Akce, která získala na své oblibě, přilákala v sobotu 13.dubna závodníky nejen z řad dospělých, ale i dětí. Závod provázelo od ranních hodin chladné aprílové počasí. Naštěstí pro pořadatele i závodníky bez deště. Ono vybíhat po točitém schodišti na vršek rozhledny je samo o sobě náročné. Ti, co tam doběhli, se sice mohli kochat pěkným výhledem na okolí, ale většinou se jim spíše únavou podlamovala kolena. Číst celý článek »

PostHeaderIcon PO očima dětí 2019

Dne 4.4.2019 proběhlo okresní vyhodnocení Požární ochrany očima dětí. Sešlo se 163 literárních a výtvarných děl z 21 škol a 6 SDH. Vyhodnoceno bylo 8 kategorií. Vybraná díla budou zaslána do krajského kola PO očima dětí a autoři těchto děl budou ohodnoceni, obdrží medaile a další ceny.

Děkujeme za pomoc s vyhodnocením Mgr. Ludmile Hruškové a Pavlu Rychetskému.

Výsledky-POOD-2019-okresní-kolo

 

PostHeaderIcon Okresní kolo v PS

Níže naleznete propozice a přihlášku na okresní kolo v PS, které se bude konat v sobotu 18.5.2019 na fotbalovém hřišti v Horníh Bučicích.

Propozice-okresní-kolo-PS-2019

prihlaska-postupove-souteze

Kontakt
OSH Kutná Hora
Lorecká 465
284 01 Kutná Hora

IČ: 652 48 635

E-mail: osh.kutnahora@seznam.cz
Tel : 607 905 479

Kalendář událostí
Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC
Nadcházející události