Druhé kolo KHL Drahobudice 25.5.2013

Začarované Drahobudice? Na druhém ligovém to tak vypadalo, protože proudaří na terčích dostávali nepochopitelně zabrat.

Jestli byl příčinou mírný vítr, který u terčů vál proti proudařům, se můžeme jen dohadovat, ale co je jisté,  Drahobudičtí  pořadatelé pro sobotní  kolo udělali maximum. Vše klapalo bez chybičky i počasí se umoudřilo a pěkně střižený trávník by si býval zasloužil o hodně rychlejší časy.

Na soutěž nedorazili pro marodku kluci z Církvice, takže mužská startovní listina čítala jen 12 družstev. Děvčatům také chyběl do plného počtu jeden tým , nedorazil Suchdol,  Horka II a Uhlířské Janovice přijely s velkým avízovaným zpožděním, které se vymstilo právě uhlířkám, které chtěly nasadit DABL  (dvojitý počet získaných bodů za umístění, který je v tomto ročníku novinkou ), ale přihlášku nepodaly tak, jak je uvedeno v propozicích a násobek bodů jim nebyl přiznán.

Drahobudice šly na start první a pouhé tři desetinky jim chyběly k vítězství.  Po neplatném pokusu v prvním kole je 27,82s a 2. místo vyhouplo na 5. místo v tabulce.

Konárovice netrefily koš  a o čtyři sec. delší nástřik levého terče vynesl čas 37,18s a 10.místo

Vlastějovice je tým, který dává slušné časy.  V minulém kole skončily třetí 28,6s, dnes sice čtvrtí, ale s 28,77s. Kluci mají velmi vyrovnané výkony, což předvedli i  loňském  ročníku.

Jindice stejně jako Konárovice točily koš napodruhé a tak se jim nepodařilo zopakovat loňské vítězství, kdy jako jediní v sezoně porazily Zibohlavy. Na tomto kole zaběhly  rovných 29s a to stačilo jen na 6. místo.

Školáckou chybu při přípravě základy vykouzlily Kořenice. Mašinový savec uložily závity obráceně a tak vodu do hadic dostaly až v 18té sec, a přestože na proudech měli vodu v nějakých 27s, terče naplnily ve 40té a 46,9 sec.  Zbylo na ně poslední, dvanácté místo.

Asi nejvíc sledovaní jsou borci ze Zibohlav. Celé startovní pole čeká, jestli udělají chybu. Útok rozeběhli pěkně, ostatně jako vždy, jenže  Pepa na levém proudu netrefil terč a tři sec. prostříknul.  Přestože se pověstná chybička vloudila, žádný z týmů nedokázal zvednout hozenou rukavici a vítězství za 27,58s si těsně, ale přeci jen odvezli.

Nové Dvory  předvedli výbornou souhru na sání a stroji, vodu z mašiny dostali kolem  9,5s, ale béčkař nesebral  obě oka na roztažení hadic a kluci nedotáhli.  Je vidět, že rošáda na pozicích ještě není zažitá a celý tým není sehraný.  Dlouhý 9-ti sec. nástřik sice se sedmi desetinovým rozdílem, zastavil časomíru na 30,14 a to je 8. místo.

Radovesnice I se trošičku sekly na koši, ale proudaři toto malé zdržení dohnali kvalitním nástřikem, který tomuto družstvu pomohl k třetímu místu za 27,98s.

Pěkný útok rozeběhl Červený Hrádek, vodu na proudnicích měli v cca 20,5s, bohužel  šanci stát na bedně ztratil 3,5 sec prostřikem na levém proudu.  Čas 28,97s a 5. místo.

Suchdol si zaběhl dva pokusy, při prvním signalizace terčů zafungovala, ale nezastavila se časomíra a v opakovaném pokusu zaběhli  31,95s.

Dlouhý nástřik potrápil Křesetice. Na proudnicích měli vodu ve 20,69s, čas na horším nastříkaném terči se zastavil na 29,19s a to je 7-mé místo.

Posledním v této kategorii šel Malešov.  Drobné zdržení na koši nebylo zas tak hrozné, jako dlouhý, předlouhý nástřik díky nedotaženým proudům. Čas 44,42s a 11. místo.

V ženské kategorii nastoupilo 8 družstev

A hned první Krchleby udělaly chybu, díky které skončily na posledním místě s časem 54,03s. Pravé proudařce na základně vypadlo klubo, závodnici na rozdělovači , kterou známe jako nabíračku na sání a poprvé běžela rozdělovač,  v zápalu boje zapomněla  zavřít vodu a tak plná céčka na nástřikovou čáru doslova rvala tři děvčata.

Zibohlavské holky měly vodu na proudnicich nejrychleji ze všech (19,24s), ale na pravém proudu stříkaly víc jak 10 s. Překvapivě ještě dokázaly i s časem 30,5 obsadit třetí místo.

Konárovický tým nenabral vodu a do kádě musely znovu. Čas měly jen o dvě desetiny lepší než Krchleby a skončily předposlední.

Pod třicítku se dostal jen Červený Hrádek, který obsadil na 28,70s druhé místo.

S velmi slušným nástřikem zvítězily Uhlířské Janovice, které dokázali zastavit časomíru na 26,78s a po druhém kole s dvěma vítězstvími  vedou ligu.

Úmonínským chyběly k bedně jen tři desetiny sec.  Zbyla pro ně jen bramborová medaile za čtvrté místo.

Berušky z Horky skončily na 5. místě s časem 32,22s.

Velký šesti sec. prostřik a čas 35,19 byl zapsán Křeseticím a z druhého kola odjíždí se 6. místem.

Třetí kolo nás znovu zavede na kolínský okres 8.6. k obhájci ligového titulu do Zibohlav, a snad už nás konečně bude čekat letní slunečné počasí.  

kompletní výsledky a fotogalerie na www.sdh-ndvory.com