Jak jsme byly (ženy SDH Uhlířské Janovice) na Mistrovství ČR v požárním sportu

Od 25. do 27.8.2017 se v Praze konalo Mistrovství ČR v PS. Po 2. místě na krajském kole v Kolíně jsme do Prahy jely s jasnými cíli – neskončit poslední a soutěž si užít. Obojí jsme zvládly!

Do Prahy jsme vyrazily v pátek brzo ráno, od 7.30 nás čekala prezence a dopoledne tréninky stovek a útoků (běhá se na jednotnou mašinu). V podvečer se na Výstavišti konal slavnostní nástup. V sobotu dopoledne se konečně začalo závodit. Osm členů týmu absolvovalo dva pokusy běhu na 100 metrů překážek (15. místo). Odpoledne se pak pokračovalo štafetami 4 x 100 metrů (67,93 s, 15. místo). V neděli nás čekala královská disciplína požární útok. Pěkný první pokus (26,96) stačil v silné konkurenci až na 11. místo, během soutěže byl dvakrát překonán národní rekord v PÚ žen. Celkově jsme obsadily 14. místo ze sedmnácti ženských družstev a na slavnostním nástupu převzaly skleněnou plaketu, květinu a diplom.

Náš tým tvořilo deset holek, nejen z našeho sboru, ale i ze sborů v okolí – SDH Drahobudice, SDH Červený Hrádek, SDH Církvice, SDH Rašovice a SDH Sestrouň.  Všechny se známe již několik let, požární sport nás baví, tak jsme si řekly, proč to nedat dohromady a neudělat nějaký dobrý výsledek. A ten se povedl, druhé místo ve středočeské krajské konkurenci byl pro nás velký úspěch a účast na MČR byla třešnička na dortu, kterou jsme si vychutnaly. Věkový rozdíl mezi nejstarší a nejmladší v týmu byl 21 let, sázka na zkušenost stáří a dravost mládí se vyplatila. Skloubit pracovní, studijní, rodinné a mateřské povinnosti je náročné, ale pro tenhle rok se nám to podařilo na jedničku. A co bude v dalších sezonách? Kdo ví, jdeme krok za krokem.

Bohužel jsme, oproti krajské soutěži, musely kvůli zranění nahradit dvě členky týmu – Šárku Vlachovou a Martinu Danešovou. A kdo tedy tvořil ženský tým SDH Uhlířské Janovice na MČR v PS?

Zuzka Pěkná (mašina), Lenina Kolářová (savice), Lenča Tůmová (koš, hadice, stovky), Káťa Vondráčková (B, překážka, stovky), Pája Jiráková (rozdělovač, okno, stovky), Markét Reznerová (proud, hadice, stovky), Míša Štolbová (proud, okno, stovky), Markéta Chocholoušková (hasičák, stovky), Květa Sládková (hasičák, stovky), Lucka Černohlávková (překážka, stovky)

Děkujeme všem za podporu a pomoc a Jardovi a Lence Vaňkovým z SDH Zibohlavy, kteří s námi strávili v Praze tři dny a dělali vše, co bylo třeba.

                                                                                                          Zuzka Pěkná, SDH UJ